Kulturyści – Jakich suplementów używać na siłowni?

Temat zdrowej, zbilansowanej diety stał się w ostatnim czasie niezwykle popularny. Wraz ze wzrostem zainteresowania sposobami żywienia, uwagę zwrócono także na jego nieodłączny element, jakim jest suplementacja. Analizując temat suplementów, warto zwrócić uwagę na niezwykle istotny fakt, mianowicie – są to substancje uzupełniające, tudzież dopełniające, a nie zastępujące posiłek. Każdy z nas doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak bardzo istotne jest stosowanie suplementów w przypadku intensywnego wysiłku fizycznego, ponieważ stanowią one idealne źródło uzupełniające niedobory. Zapewne niejednokrotnie – jako świadomy sportowiec, kulturysta – zastanawiałeś się jakich suplementów powinieneś używać ćwicząc na siłowni? Poniżej znajdziesz kilka doskonałych, najlepszych przykładów, które ułatwią Twoje życie, codzienne funkcjonowanie i samopoczucie.

Koncentrat białka serwatkowego

Podstawowym produktem, na który zdecydowanie powinieneś zwrócić szczególną uwagę jest koncentrat białka serwatkowego (WPC). Jest to najpopularniejszy i najczęściej wykorzystywany przez kulturystów suplement diety, który nie posiada właściwie żadnych negatywnych skutków ubocznych oraz jest w pełni bezpieczny dla życia i zdrowia. Ponadto białko w takiej postaci zawiera niezwykle dużo aminokwasów oraz składników odżywczych, dzięki czemu znacznie usprawnia proces powstawania, a także ewentualnej regeneracji mięśni. Dzięki zawartych w niej aminokwasom, proces spalania tłuszczu zachodzi zdecydowanie szybciej oraz jest on połączony z jednoczesną budową masy mięśniowej (wzajemnie się napędzają). Odżywkę tego typu należy stosować bezpośrednio po treningu, w celu odbudowy zniszczonych tkanek oraz przyspieszenia procesu ich regeneracji (pełni ona funkcję antykataboliczną).

Białko kazeinowe

Białko kazeinowe, od powyżej opisanego różni się przede wszystkim wielkością oraz ilością cząsteczek, które poprzez wydłużony proces trawienia sprawiają, że znacznie dłużej odczuwamy uczucie sytości. Fakt wolniejszego trawienia znacznie ułatwia stałe dostarczanie aminokwasów niezbędnych do rozbudowy mięśni - czas wchłaniania tego suplementu wynosi średnio 6-7 godzin. Jego przyjęcie zaleca się np. przed snem lub wtedy, gdy przez dłuższy czas nie będziemy mieli możliwości spożycia posiłku.

Kreatyna

Kreatynę zna już chyba każdy, gdyż jest to najczęściej wymieniany suplement dla sportowców, zaraz po białku. Fakt ten nie może zbytnio dziwić, albowiem jej właściwości są zbawienne dla osób, które chcą powiększyć swoją muskulaturę, wytrzymałość, siłę, moc oraz wydolność. Jest to suplement skierowany głównie na stałe wytwarzanie i uwalnianie energii podczas wymagającego, długotrwałego wysiłku fizycznego. To niezwykle ważne w przypadku osób trenujących, które są narażone na przeciążenia, przemęczenia i przetrenowania – w tym przypadku kreatyna będzie idealnym wyborem, który zdecydowanie poprawi i podwyższy komfort Twojego życia.

Olej z ryb (Omega-3)

Omega-3, choć bardzo często pomijane, są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Wpływają one zbawczo na cały układ krwionośny, a także na pracę serca, mózgu i co więcej – spalają tłuszcz, budując jednocześnie mięśnie. Nienasycone kwasy tłuszczowe, to element bez którego nie osiągniemy spektakularnych efektów, zwłaszcza w kulturystyce, gdzie dbałość o zdrowie i doskonałą kondycję wewnętrzną organów oraz wszystkich układów naszego organizmu – są sprawą priorytetową.

BCAA

BCAA zajmują się głównie syntezą białek oraz koordynują wszystkie procesy naprawcze mikrourazów, powstałych na skutek wszelkiego rodzaju aktywności fizycznej. Do ich naturalnych działań należy także przyspieszanie procesów regeneracyjnych organizmu po wysiłku, co nie zmienia faktu, że można stosować je również przed oraz w trakcie treningu.

Witaminy i minerały

Witaminy z grupy B, witamina A, C, D, magnez, potas, cynk – to witaminy i minerały, które powinny znaleźć się w codziennej diecie każdego kulturysty. Służą one przede wszystkim wzmocnieniu jego organizmu, ochronie przez urazami, kontuzjami, upośledzeniami stawów lub kości, ale również zapewniają stabilizację i równowagę wewnętrzną, przez co możemy utrzymać dobrą kondycję psychiczną.

Piszą o nas

Kontakt

  • POLCON
  • 123-567-8899
  • polcon2018@gmail.com

Dziekujemy za wyslanie wiadomosci

wystapil blad - sprobuj ponownie